تاثیر گپ تحصیلی در اپلای دکتری فاند و بورسیه

فاصله تحصیلی چقدر میتونه روی اپلای آسان Easy apply شما تاثیرگذار باشه؟

فاصله تحصیلی سوالی هست که در ذهن خیلی از افراد در حال اپلای هست؛ در این نوشته پی اچ دی پروپوزال در صدد پاسخ به این شبهه و اپلای موفق هست

گپ تحصیلی چیست؟ بین مقطع ارشد و لیسانس من ۷ سال فاصله افتاد و الان هم به فکر ادامه تحصیل و اپلای دکتری هستم. شنیدم فاصله تحصیلی Education Academic Gap  روی تصمیم به پذیرش و بورسیه و فاند گرفتن تاثیر داره، در این زمینه راهنمایی کنید.

چقدر Gap تحصیلی قابل توجیه است؟ و اینکه آیا میشود این را با رزومه و نمرات زبان خوب توجیه کرد؟

Gap تحصیلی شاید برای دانشگاه Point خیلی منفی ای نداشته باشد. یعنی طرف اگر رزومه خوبی داشته باشد بعنی معدل معقول، نمره زبان معقول، Publication Record خوبی بچه ها گاهاً دارند من دارم می بینم طرف مثلاً ده سال پیش فارغ التحصیل شده توی یک شرکت تحقیقاتی داره کار میکنه یا مثلاً طرف استاد حق التدریسی دانشگاه است یا اصلاً هیچ کدوم اینها نیست ولی شرایطش خوب است. این شاید خیلی برای دانشگاه چیز عجیب غریبی نباشه یعنی هر کسی اگر علاقه دارد از هر زمانی که بخواهد می تواند تحصیلاتش را ادامه بدهد. اون بیشتر برای بحث ویزا است که میگیم اون Study gap تون خب در واقع میخواهند بدونند که شما واقعاً آیا هدفتون ادامه تحصیل هست اونور یا نه و این Educational gap به چه دلیلی بوده. چون برای ویزا ما همیشه میگیم که باید ثابت کنید که بر می گردید بعد از اتمام تحصیلتون. اون Gap بیشتر ممکن است برای ویزا مشکل ساز بشه که حالا با سابقه کار مرتبط سابقه تدریس، کارهای تحقیقاتی، مقاله وسط Gap شون خیلی از بچه ها دارند میتونند اونها را ارائه بدهند.

5/5 - (1 امتیاز)