ویو کردن اپلیکیشن فی اپلای

application fee waiver عدم توان پرداخت یکجای اپلیکیشن فی و کارمزد ارزیابی مدارک اپلای

پرداخت هزینه و کارمزد بررسی مدارک اپلای و اپلیکیشن فی ویو کردن عدم تمکن مالی پرداخت یکجا و کدام دانشگاه ها اپلیکیشن فی ویور دارند

چطور اپلیکیشن فی را ویو کنیم

برای ایمیل زدن به دانشکده هایی که در رشته ما هست و می خواهیم اپلیکیشن فی اپلای دانشگاه (Application fee) را Wave کنیم با توجه به شرایط سنگین ارزی، چطور باید عمل کنیم؟

کی ایمیل را بزنیم؟

زمانی این ایمیل را بزنید که می خواهید در آن دانشگاه اپلای کنید. اگر مکاتبه کردید و استاد به شما جواب داده است و تصمیم گرفتید آن دانشگاه اپلای کنید و یا به هر دلیلی Program ی که میخواهید اپلای کنید یک جوری است که کلاً Admission Committee  محور است ولی به هر دلیلی شما واقعاً دوست دارید که آنجا اپلای کنید.

در کل چه چیزی باید گفته شود در ایمیل که بد نشود؟

به چند جا می توانید ایمیل بزنید. اول اینکه به خود استاد می توانید بگویید، یا اینکه به دانشکده بگویید، یا به Graduate School یا یک ایمیل به International Office می توانید بزنید. اینها سازمان های جدای از هم هستند و با همدیگر فرق می کنند. شما به هر کدام از این جاها می توانید ایمیل بزنید و بنویسید.

دشواری در پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه و حل مشکل

خیلی مهم است که در ایمیل نشان بدهید واقعاً برای شما آن دانشگاه مهم است (در حد یک پاراگراف)، دوم اینکه نشان دهید که جدی هستید و واقعاً می خواهید بیایید و اینجوری نباشه که فقط اپلای کنید به عنوان یک گزینه، به عنوان این باشد که این دانشگاه گزینه نهایی شما است که می خواهید بیایید و حتی اگر با استاد مکاتبه کردید و استاد جواب شما را داده است، می توانید این را بیان کنید که من حتی از فلان استاد اوکی گرفتم ولی نمی توانم این هزینه ( اپلیکیشن فی ) را پرداخت کنم.

اپلیکیشن فی دانشگاه های امریکا، استرالیا و کانادا

چون دانشگاه ها (مخصوصاً دانشگاه های آمریکا، استرالیا و کانادا)، دانشکده ها یک سری Waiver دارد و آن تعداد (سالی ۵ یا ۱۰ مورد) را می توانند استفاده بکنند و در اکثر مواقع نیز استفاده می کنند به شرطی که شما چقدر آن ایمیل را قوی بزنید، چقدر حس کنند که شما جدی هستید، چقدر حس کنند که درخواست شما چقدر مناسب این موقعیت است و از هر کدام از این کانال هایی که ذکر شد می توانید جلو بروید و به نتیجه برسید.

کارمزد، درآمد و عدم تکمن پرداخت اپلیکیشن فی Application fee

اینجا می گویید که مثلاً من درآمدم در ایران …. است و به عنوان کسی که مهندس شریف هستم یا شاغل هستم هر شغلی که دارید یا اگر پاره وقت کار میکنید می توانید بگویید، که من درآمدم X تومان است و این مقدار دلار می شود، اگر درآمد بالایی دارید و احساس می کنید که در شرایط خاص این مبلغ تاثیرگذار نیست، می توانید با حداقل حقوق در ایران مقایسه بکنید، مثلاً می گویید که حداقل حقوق در ایران ۳ میلیون و صد است که معادل ۱۰۰ دلار است. بعد اپلیکیشن فی دانشگاه شما ۱۱۰ دلار است و این به اندازه یک ماه حداقل حقوق کشور ما است و اگر این موارد را توضیح دهید دست آنها خواهد آمد. یا می توانید در مورد کارمزدها، درآمد پدرتان یا خودتان صحبت کنید.

شنیدن پادکست و آموزش صوتی ویو اپلیکیشن فی و کارمزد

خب عزیزان، اگه شما توی ماشین یا در طول ترافیک میخواید بهره وری بیشتری داشته باشید، میتونید این بخش از آموزش ها رو در لینک پادبین پی اچ دی پروپوزال بصورت صوتی گوش کنید. من پیشنهاد میکنم، حالا که شما دارید Scholarship میگیرید، بهتره تلاش کنید Application fee رو هم نپردازید. میدونید که همینکه شما دارید وارد سیستم پژوهشی دانشگاه خارجی میشید، خواه نا خواه دارید به عنوان یه نخبه و پژوهشگر، به اقتصاد جامعه مقصدتون کمک میکنید ..

دانشگاه هایی که application fee ندارند

خب جدا از اینکه میشود ایمیل برای درخواست تخفیف اپلیکیشن فی یا ویو آن ارسال کرد، دانشگاه های بدون اپلیکیشن فی هم در اروپا، امریکا و استرالیا و کانادا هستند که بدون دردسر میتوان اپلای کرد.

حال چرا دانشگاه هایی که application fee ندارند اهمیت پیدا میکنند؟

مسلما هرچه تعداد و استمرار اپلای اپلیکنت بیشتر شود، شانس پذیرش اپلای ابرود هم به همان میزان بیشتر میشود. پرداخت اپلیکیشن فی هم از نظر هزینه و از نظر زمان به ضرر اپلای کننده است. با این احوال چند نمونه از دانشگاه هایی که application fee ندارند را با هم مرور میکنیم.

اپلیکیشن فی دانشگاه های امریکا

دانشگاه های امریکا اغلب دارای اپلیکیشن فی های دلاری بالایی هستند که با مبالغ فعلی دلار، هزینه بسیار سنگینی برای اپلای خواهد شد که بسیاری از متقاضیان ممکن است ترجیح بدهند برای دانشگاه های بدون اپلیکیشن فی درخواست اپلای بدهند. گرچه در بسیاری از موارد ممکن است درخواست ویو کردن اپلیکیشن فی از طرف دانشگاه امریکایی تایید شود، اما در موارد زیادی هم سخت گیری های ویژه ای در خصوص اپلیکیشن فی وجود دارد. اما با این حال دانشگاه های خصوصی و عمومی بسیاری در امریکا هستند که یا اپلیکیشن فی ندارند و یا پیشاپیش تا یک بازه زمانی خاص ویو شده اند؛ در لینک زیر میتوانید لینک دانشگاه های آمریکا که اپلیکیشن فی آنها ویو شده و یا کلا فاقد اپلیکیشن فی هستند را بیابید:

لیست دانشگاه های امریکا بدون اپلیکیشن فی

دانشگاه صنعتی مونیخ

Technische Universität München

The Technical University of Munich is a public research university in Munich, with additional campuses in Garching, Freising, Heilbronn, Straubing, and Singapore.

دانشگاه فنی آخن

RWTH Aachen University

RWTH Aachen University or Rheinisch-Westfälische Technische Hochschule Aachen is an elite German public research university located in Aachen, North Rhine-Westphalia, Germany. With more than 47,000 students enrolled in 144 study programs, it is the largest technical university in Germany.

دانشگاه هومبولت برلین

Humboldt University of Berlin

Humboldt University of Berlin is a public research university in the central borough of Mitte in Berlin, Germany.

دانشگاه وین

University of Vienna

The University was founded on 12 March 1365 by Rudolf IV, Duke of Austria, and his two brothers, Dukes Albert III and Leopold III, hence the additional name “Alma Mater Rudolphina”. After the Charles University in Prague and Jagiellonian University in Kraków, the University of Vienna is the third oldest university in Central Europe and the oldest university in the contemporary German-speaking world; it remains a question of definition as the Charles University in Prague was German-speaking when founded, too.

دانشگاه اسلو

University of Oslo

The University of Oslo (Norwegian: Universitetet i Oslo; Latin: Universitas Osloensis) is a public research university located in Oslo, Norway. It is the oldest university in Norway. The Academic Ranking of World Universities ranked it the 58th best university in the world and the third best in the Nordic countries.In 2016, the Times Higher Education World University Rankings listed the university at 63rd, making it the highest ranked Norwegian university.

دانشگاه وریج بروکسل

Vrije Universiteit Brussel

The Vrije Universiteit Brussel is a Dutch and English-speaking research university located in Brussels, Belgium. It has four campuses: Brussels Humanities, Science and Engineering Campus, Brussels Health Campus, Brussels Technology Campus and Brussels Photonics Campus.

دانشگاه گنت (خنت)

Universiteit Gent

دانشگاه گِنت (به زبان هلندی: Universiteit Gent, به صورت مختصر: UGent) یک دانشگاه هلندی زبان واقع در شهر گِنت در کشور بلژیک است. این دانشگاه با حدود ۴۱٬۰۰۰ دانشجو و ۹٬۰۰۰ کارمند بزرگترین دانشگاه فلاندری موجود است. دانشگاه گِنت یا همان خنت در سال ۲۰۱۴ رتبه ۹۰ام دانشگاه‌های جهان در رتبه‌بندی تایمز هایر اجوکیشن و تبه ۷۰ام دانشگاه‌های جهان در رتبه‌بندی شانگهای را کسب کرد.

دانشگاه گلاسکو

University of Glasgow

دانشگاه گلاسگو (به انگلیسی: University of Glasgow) در سال ۱۴۵۱ میلادی در شهر گلاسگو در اسکاتلند تأسیس شده و یکی از دانشگاه‌های باستانی بریتانیا و چهارمین دانشگاه قدیمی انگلیسی‌زبان دنیا است. بیش از ۲۳٬۰۰۰ نفر دانشجو از بیش از ۱۰۰ کشور در مقاطع گوناگون از کارشناسی تا دکترا در این دانشگاه به تحصیل و پژوهش مشغولند. دانشگاه گلاسگو یکی از صد دانشگاه برتر جهان است، و عضو گروه‌های دانشگاهی راسل، یونیورسیتاس ۲۱، شبکه بین‌المللی دانشگاه‌های پژوهشی و انجمن دانشگاه‌های همسود نیز می‌باشد.

دانشگاه مونپلیه

Université de Montpellier

دانشگاه مونپلیه (به فرانسوی: Université de Montpellier) یکی از دانشگاه‌های کشور فرانسه در شهر مونپلیه است. این دانشگاه از سال ۶۶۸ (۱۲۸۹ میلادی) تا سال ۱۳۴۹ (۱۹۷۰ میلادی) با عنوان دانشگاه مونپلیه فعالیت می‌کرد. پس از آن به سه دانشگاه تقسیم شد اما در سال ٢٠١۵ دوباره سه دانشگاه با هم تلفیق شدند و به عنوان دانشگاهی واحد به فعالیت ادامه دادند. دانشگاه مونپلیه از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های جهان و از معتبرترین دانشگاه‌های اروپا به شمار می‌رود.

دانشگاه فناوری پاریس

ParisTech or Institut des sciences et technologies de Paris

پاریستک یا انیستیتوی علم و فناوری پاریس (فرانسوی:ParisTech or Institut des sciences et technologies de Paris): یکی از مجموعه دانشگاه‌های تازه تأسیس پاریس است. این دانشگاه با دارا بودن ۱۱ دانشگاه مهندسی تقریباً تمام رشته‌های مهندسی را شامل می‌شود. این دانشگاه همچنین شامل ۱ دانشکده تجارت است. این دانشگاه در تلاش است تا با دیگر دانشگاه‌های برتر فناوری جهان رقابت کند. این دانشگاه در واقع حاصل اتحاد دانشگاه‌های فنی مهندسی پاریس در رشته‌های مختلف است.

دانشگاه پلی تکنیک میلان

Politecnico di Milano

دانشگاه پلی‌تکنیک میلان (به ایتالیایی: Politecnico di Milano) پایه گذاشته شده در ۲۹ نوامبر ۱۸۶۳، بزرگ‌ترین موسسه آموزش عالی در زمینه رشته های فنی-مهندسی در کشور ایتالیا و یکی از معتبرترین مراکز علمی در اروپا و جهان است.

نتیجه گیری

نهایتا اینکه، خواسته همه ما اپلای بدون پول و یا حداقل هزینه تقریبی برای اپلای هست؛ در مواردی هم مجبوریم با قبول شرایط، برخی پرداختی ها را به تعویق بیاندازیم. متعاقبا ایمیل درخواست ویو اپلیکیشن فی نیز در همین مبحث قرار خواهد گرفت. البته در نظر داشته باشید دانشگاه هایی که application fee ندارند نیز هستند که نیاز به ویو شدن اپلیکیشن فی ندارند. از طرفی هم میشه درخواست تخفیف برای اپلیکیشن فی طرح کرد که برای درخواست یک نمونه نامه اختصاصی میتوانید در ارتباط باشید.

5/5 - (2 امتیاز)