داستان ریسرچ پروپوزال من با هوش مصنوعی

I wrote my research proposal via ChatGPT

بعد از یک سری مکاتبه های پشت سر هم با یکی از دانشگاه های اتریش دعوت به مصاحبه شدم، استاد در جلسه مصاحبه ای 20 دقیقه ای مان واقعا از ایده های من استقبال کرد و قرار بر این شد که یک ریسرچ پروپوزال 2 صفحه ای بنویسم و ببرایش ارسال کنم. من هم چون وقت کافی نداشتم تصمیم گرفتم ریسرچ پروپوزال را با کمک هوش مصنوعی و بخصوص ChatGPT چت جی پی تی بنویسم. لذا موضوعم را دادم و ریسرچ پروپزال را گرفتم. خیلی برایم عجیب بود که چرا همه به اندازه من باهوش نیستند و ساعت ها و هفته ها صرف نوشتن ریسرچ پروپوزال میکنند و یا گاها مشمول هزینه هایی هم میشوند.

I wrote my research proposal via ChatGPT

این شد که ریسرچ پروپوزال ام Research proposal را برای استاد ایمیل کردم و خوشحال و خندان خودم را برای ویزا شدن آماده کردم. من و همسرم که غرق در خوشحالی بودیم صبح تا عصر در حال لذت بردن از ویدئوهای یوتیوب بودیم که درباره خوبی ها اتریش، آینده شغلی، حقوق خوب، زیبایی های شهر، نزدیکی به آلمان و هزار چیز دیگر صحبت میکردند. تصمیم گرفتم بعد از رسیدن به اتریش از همان لحظه پروازم شروع کنم و ویدئویی های ضبط کنم و ولاگر شوم. این ها همه عالی بود.

اما 8 روز از ارسال ایمیل من به استاد گذشت و جوابی نگرفتم، ابتدا کمی عجیب بود اما خب مسلما وقت استاد دربست در اختیار من نبود قطعا. روز 12 ام تصمیم گرفتم ایمیل ریمایندر به استاد را از ChatGPT بگیرم و بفرستم، خیلی لذت بخش بود همه چیز در کسری از ثانیه پیش میرفت. ما غرق خوشحالی و ریشخند زدن بودیم. برادر خانمم یک ست چمدان نوک مدادی برای ما هدیه آورد که ما اصلا انتظار این را نداشتیم چون هنوز همه چی قطعی نبود، گرچه استاد در همان جلسه مصاحبه یک جورهایی نظر مثبتش را داده بود.

فردای آن روز بالاخره ایمیل رسید. عصر بود و ما هندوانه میخوردیم. نوتیفیکیشن ایمیل، من و همسرم را به سمت لپتاپ کشاند. بله خودش بود. استاد جواب داده بود. باز کردیم. یک متن تقریبا 10 خطی بود. احتمالا نوشته بود که من خودم برای پیک آپ ات خواهم آمد و … اینها را ما تصور میکردیم. هیچ چیز به اندازه خوش بینی و مثبت اندیشی حال ما را خوب نمیکرد.

ما شروع به خواندن کردیم. صدای خوشحال قطع شد و من خیسی سرخ اشک همسرم را که از روی شتری هندوانه روی دستم میچکید را حس میکردم.

Your actions not only betray the trust and values of our academic community but also undermine the hard work and dedication of your peers and colleagues. Cheating of any form is unacceptable and will not be tolerated under any circumstances. ..I must warn you that such behavior has serious consequences, including potential disciplinary action. I expect you to take immediate steps to address this situation and to rectify the damage you have caused to your academic reputation and integrity….Consider this a formal warning. Any further instances of academic misconduct will result in severe consequences.. I strongly advise you to reflect on your actions and to take responsibility for your academic integrity.

خب جوابی بود که ما اصلا انتظار نداشتیم و یک جور خیانت محسوب میشد، چون من لحظه های خوب و خندانی را با استاد گذرانده بودم. با کمک دوست هوشمندمان بلافاصله ایمیلی زدیم خاطرنشان کردم که استاد لاچینو هم خیلی هم از من استقبال کرده اند و چند پوزیشن دیگر هم دارم و شما فرد خاصی را از دست دادید…

گرچه ایمیل من مودبانه بود اما خوب فردای آن روز ما سه ایمیل دریافت کردیم. یکی از طرف استاد لاچینو، یکی از طرف یک سازمانی مثل وزارت تحصیلات عالی یا یک همچنان چیزی و ایمیل دیگر به طوری دیگری نشان میداد که مشخصات من از اپلای برای دانشگاه های اروپا بن شده است.

.  . .

5/5 - (1 امتیاز)