ریسرچ پروپوزال اپلای دکتری بازرگانی انگلیس

Business management research proposal

برای اپلای دانشگاه لیدز انگلستان یک ریسرچ پروپوزال Research proposal نوشتم. دانشگاه طی ایمیلی اشاره کرد که سوابق تحصیلی و رزومه ام بسیار خوب است اما ریسرچ پروپوزال ثبت شده فاقد کیفیت است. با توجه به ایمیل کلی دانشگاه چطور میتوانم سطح کلی ریسرچ پروپوزال ام را ارتقا بدهم؟

Business management research proposal

در پاسخ به این سوال دوست عزیزمون لطفا به موارد زیر توجه داشته باشید:

  • اصالت و نوآوری: این نکته به اهمیت ارائه ایده‌های جدید و نوآورانه در پژوهش اشاره دارد. بی توجهی به این نکته می‌تواند منجر به ارائه پژوهش‌های تکراری و بدون ارزش علمی شود. به عنوان مثال، یک پژوهش در زمینه استراتژی‌های بازاریابی در صنعت خودرو که از ایده‌های قدیمی و تکراری استفاده کند، احتمالاً به دلیل عدم اصالت و نوآوری، توجه دانشگاه‌ها را به خود جلب نخواهد کرد.
  • ارتباط با تئوری: این نکته به اهمیت ارتباط پژوهش با تئوری‌ها و مفاهیم مدیریت بازرگانی اشاره دارد. بدون این ارتباط، پژوهش ممکن است به عنوان غیرقابل قبول در نظر گرفته شود. به عنوان مثال، یک پژوهش در زمینه استراتژی‌های بازاریابی که ارتباطی با تئوری‌های مدیریت بازرگانی نداشته باشد، ممکن است به عنوان یک پژوهش غیرعلمی و بی‌ارزش تلقی شود.
  • متمرکز بر مشکلات عملی: این نکته به اهمیت مطالعه و پیشنهادات عملی برای حل مسائل و مشکلات واقعی در حوزه مدیریت بازرگانی اشاره دارد. عدم توجه به این نکته می‌تواند باعث ارائه پژوهش‌هایی شود که برای صنعت و اقتصاد کاربردی نباشند. به عنوان مثال، یک پژوهش در زمینه استراتژی‌های بازاریابی که به بررسی مشکلات و نیازهای عملی صنعت خودرو نپردازد، احتمالاً به دلیل بی‌اهمیتی در محافل علمی نادیده گرفته خواهد شد.

نوشتن Research proposal

اما بطور کلی باید در نظر داشت که هر پوزیشن و هر دانشگاهی الزامات و اقتضائات خودش را دارد. گاها یکی از دلایل رد و ریجکت پرونده اپلای شما ارسال ریسرچ پروپوزال های نامربوط به پوزیشن است. برای مثال وقتی دانشگاهی پوزیشن دکتری مدیریت بازرگانی را به حیطه فناوری های تکنولوژیک در مدیریت کسب و کار تخصیص داده است نمیتوان ریسرچ پروپوزالی مرتبط با نقش تفکر استراتژیک در دوره عمر شرکت های کوچک و متوسط را ارائه داد. این سطح موضوعات نه تنها تاریخ مصرفشان گذشته است بلکه به اوتلاین های پوزیشن های دانشگاه های انگلیس هم همخوان نیستند. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل فرمایید. در حال حاضر آماده خدمت رسانی در زمینه نوشتن Research proposal اپلای هستیم. برای سفارش ریسرچ پروپوزال، حتما باید اوتلاین های پوزیشن را معرفی کنید.

5/5 - (1 امتیاز)