متن ریکامندیشن لتر اپلای ابرود

توصیه نامه استاد چیست؟

توصیه نامه تحصیلی (recommendation letter) شبیه یک کاغذ کادوی شیک یا فرسوده برای پرونده اپلای اپلیکنت است. هرچه متن درخواست توصیه نامه از استاد که توسط خود شما نوشته میشود به نکته های مرتبط، اصلی و برجسته کننده توجه داشته باشد، دیدگاه عالی تری در فرایند رقابت شما و دیگر اپلیکنت ها فراهم میکند.

متن توصیه نامه اپلای

به این توجه داشته باشید که متن توصیه نامه وقتی فقط یک الی دو صفحه است، دیگر فرصتی برای تمجیدهای غیرضروری نخواهد داشت.
برای مثال وقتی برای یک پوزیشن مستر اپلای میکنید که روی مهارت های ریاضی و مدلسازی آماری تاکید دارد، هیچ فایده ای ندارد که بخواهیم متن ریکامندیش لتر را به توضیحاتی درباره مهارت های موسیقی یا ورزشی اپلیکنت اختصاص دهیم.

Applyabroad recommendation letter content

ریکامندیشن لتر آنلاین

طی دو سه سال اخیر، ریکامندیشن ها آنلاین هستند. ممکن است اپلیکیشن فرم Application Form از شما بخواهد که فقط نام و مشخصات ریکامندر را درج کنید. در این موارد، متن درخواست توصیه نامه که به تایید نهایی استاد رسیده است، باید توسط خود ایشان و ایمیل آکادمیک شان برای دانشگاه ایمیل شود. معمولا اپلای کننده اجازه ارسال متن ریکامندیشن Recommendation Letter Content را ندارد. سعی کنید رابطه متوازن و مرتبطی بین ریکامندیشن لتر، انگیزه نامه Motivation Letter – SOP، رزومه و کاور لتر اپلای Cover Letter ایجاد کنید. همچنین وقتی قصد نوشتن ریسرچ پلن Research Plan برای سفارت دارید، میتوانید توصیه نامه های خود را هم در پرونده سفارت خود قرار دهید.

فرآیند اپلای و متن ریکامندیشن لتر Recommendation letter
فرآیند اپلای و متن ریکامندیشن لتر Recommendation letter

ریکامندیشن تخصصی استاد

سعی کنید برای هر پوزیشن اپلای، یک توصیه نامه یا ریکام تخصصی از استاد بگیرید. این موضوع اصلا واهمه ای ندارد، فقط کافی است هر بار، متن ریکامندیشن را بنویسید و بفرستید که استاد برای پوزیشن ایمیل کنند. بهتر است از استادی ریکامندیشن بگیرید که وقت، حوصله، تمایل و انگیزه کافی برای مشارکت با شما را داشته باشند.

فرم توصیه نامه استاد

گرچه فرم های از پیش آماده شده ای اغلب از طرف دانشگاه در اختیار اپلای کننده قرار میگیرند که متن داخلش را باید استاد تنظیم کند.

سعی کنید قبل از نوشتن توصیه نامه، نکات و مهارت هایی که باید داشته باشید را از دیتیل پوزیشن پیدا کنید؛ این ویژگی ها ممکن است تا 10 مورد برسد. سپس با این ویژگی ها و اسکیل ها یک متن بنویسید که نمود و عینیت داشته باشد. برای دریافت راهنمایی های بیشتر در خصوص نوشتن متن توصیه نامه (Recommendation Letter) میتوانید با ما تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)