نحوه اپلای گرفتن دکترا

نحوه اپلای گرفتن دکترا با پی اچ دی پروپوزال PhD-Proposal برای سهولت گرفتن اپلای دکتری مراحل اپلای اپلای آسان Easy apply را .. نوشتن پروپوزال اپلای و تقویت رزومه از طریق نگارش مقاله ISI و دیگر مقالات علمی پژوهشی است، اما آگاهی از آنچه مقدمات نوشتن پروپوزال اپلای .. پروپوزال .. نحوه اپلای گرفتن دکترا در تمام رشته های دانشگاهی، در زیر بصورت شماتیک خلاصه ای از نحوه اپلای و نکات مربوطه ذکر شده است.

نحوه اپلای گرفتن دکترا با پی اچ دی پروپوزال

PhD-Proposal برای سهولت گرفتن اپلای دکتری مراحل اپلای را در چند نکته پیشنهاد میدهد. با اینکه تمرکز اصلی پی اچ دی پروپوزال بر نوشتن پروپوزال اپلای و تقویت رزومه از طریق نگارش مقاله ISI و دیگر مقالات علمی پژوهشی است، اما آگاهی از آنچه مقدمات نوشتن پروپوزال اپلای و اقدامات اولیه قبل از ارائه پروپوزال دارای اهمیت ویژه ای است. برای آشنایی با نحوه اپلای گرفتن دکترا در تمام رشته های دانشگاهی، در زیر بصورت شماتیک خلاصه ای از نحوه اپلای و نکات مربوط به اپلای آسان Easy apply و بدون نیاز به هزینه کرد به موسساتی که خدمات اخذ پذیرش تحصیلی ارائه میدهند ذکر شده است.

برای گرفتن پذیرش و اپلای دکتری به هیچ وجه نیاز نیست شما مبالغ هنگفت به موسسات بپردازید و کار پذیرش را به آنها بسپارید؛ با کسب آگاهی عملیاتی به آسانی میتوانید اپلای کنید و حتی موثرتر باشید. همچنین مراحل را بصورت شخصی شده و سفارشی طی کنید. حتی ممکن است موسساتی که کار پذیرش را برای شما انجام میدهند شرایط روتین را طی کنند و شما را به مسیری که تخصصی شما نیست هدایت کنند. اشتباهی که اکثر دوستان مرتکب میشوند و به بنده مراجعه میکنند برای راهنمایی و کسب آگاهی، این است که گمان میکنند موسساتی که پذیرش تحصیلی اخذ میکنند سریع تر به نتیجه میرسند. در صورتی که با مراجعه به سایت دانشگاه و عملکرد اصولی و طبق دستورالعمل های این وب سایت میتوانید موثر و اثربخش عمل کنید، آسان اپلای کنید و ثمره کار شخصی بدون هزینه کرد را به عینه ببینید.

ـ مرحله اول

 آماده سازی رزومه

در این مرحله شما بایستی رزومه خود را بصورت کاملا فنی و با رعایت نکات و قواعد آکادمیک و مشخص نمودن تمامی سوابق پژوهشی بصورت برجسته و همچنین از لحاظ زیباشناختی آماده نمایید. توجه داشته باشید که حدود ۶۰٪ از ترغیب استاد ناشی از یک رزومه قوی و مناسب می باشد که متقاضی گرفتن اپلای دکترا باید رعایت کند.

ـ مرحله دوم

آماده سازی متن ایمیل به اساتید

Cover letter

در این مرحله از آشنایی با نحوه اپلای گرفتن دکتری شما بایستی یک متن ایمیل مناسب همراه با عنوان دقیق و متمایز از عناوین عمومی، جهت برقراری تماس با استاد آماده نمایید. توجه داشته باشید استاد هیچ شناختی از شما ندارد حتی اگر برنده ده ها جوایز و دارای ده ها مقاله باشید. اولین گزینه در ترغیب استاد، متن ایمیل شما و پاراگراف اول است تا استاد به خواندن ادامه متن و سپس مراجعه به رزومه شما ترغیب شود.

ـ مرحله سوم

پیدا کردن اساتید

در این قسمت شما باید وب سایت تمامی دانشگاه های کشور مقصد را بررسی نمایید و دانشگاه هایی که دپارتمان متناسب با رشته شما و یا آزمایشگاه تحقیقاتی مرتبط با رشته شما را دارد، هدف قرار دهید.

ـ مرحله چهارم

بررسی اساتید

پس از یافتن دپارتمان ها و دانشگاه های مختلف وارد سایت دپارتمان مورد نظر شده و از قسمت Our People و یا Contact Us پروفایل تمامی اساتید آکادمیک ان دپارتمان و آزمایشگاه را به دقت بررسی نمایید و اساتیدی که در زمینه کاری شما هستند را هدف قرار دهید. برای اینکار همچنین میتوانید از قسمت Find a Researcher در تب Research در سایت دانشگاه استفاده نمایید

ـ مرحله پنجم

آغاز مکاتبه با اساتید

 در این مرحله پس از انتخاب اساتید با توجه به زمینه های کاری اساتید و مقالات اخیر اساتید آنها را اولویت بندی کرده و مکاتبه با اساتید را آغاز نمایید. سعی کنید هر هفته تنها با دو استاد از یک دپارتمان یکسان مکاتبه نمایید.

ـ مرحله ششم

دریافت ایمیل تایید از سوی اساتید و نوشتن Research proposal

پس از مکاتبات فراوان با اساتید گاهی بیش از ۴۰۰ ایمیل بالاخره استاد مناسبی پیدا می نمایید که جواب مثبت به ایمیل شما خواهد داد. معمولا استاد در این مرحله از شما یک ریسرچ پروپوزال دکتری خواهد خواست. سعی کنید موضوع مطابق با مقالات اخیر استاد باشد.

ـ مرحله هفتم

ادامه مکاتبه با سایر اساتید

 در صورت دریافت تایید پروپوزال از سوی یک استاد که قبول نماید استاد راهنمای شما شود به هیچ عنوان خیلی خوشحال نشوید و همچنان با اساتید سایر دانشگاه ها به مکاتبه ادامه دهید.

ـ مرحله هشتم

انجام اپلای رسمی از طریق دانشگاه

 زمانیکه استاد به شما تایید نهایی دهد به شما اطلاع می دهد تا اپلای کنید و سپس مطابق با دستورالعملی که در سایت دانشگاه ذکر شده است بصورت رسمی اپلای می نمایید.

ـ مرحله نهم

انتظار برای دریافت جواب اپلای

در طی مدت زمانی که منتظر جواب اپلای خود هستید همچنان به مکاتبه با اساتید سایر دانشگاه ها و سایر کشورها ادامه دهید و به هیچ عنوان دست از مکاتبات خود نکشید. چراکه پروسه صدور ویزا هیچ قانون و قاعده مشخصی ندارد.

ـ مرحله دهم

آماده سازی مدارک لازم پس از دریافت Offer letter از سوی دانشگاه

اگر به امید خدا جواب اپلای شما مثبت شد، از سوی دانشگاه برای شما یک Offer letter ارسال می گردد که در آن توضیح داده شده است برای پذیرش این آفر چه مراحلی را انجام دهید. (به مکاتبات خود با سایر اساتید ادامه دهید.)

ـ مرحله سیزدهم

صدور COE از سوی دانشگاه

 پس از پرداخت هزینه های مشخص شده از سوی دانشگاه مانند پول بیمه، از سوی دانشگاه برای شما تاییدیه ثبت نام Confirmation Of Enrolment معروف به COE صادر میگردد. حال شما میتوانید برای ویزا اقدام نمایید.

5/5 - (2 امتیاز)