قصد مکاتبه برای اپلای دکتری دارم

مکاتبه با استاد/دانشگاه برای اپلای ارشد، ارشد مجدد، دکتری، فرصت تحقیقاتی

ای پذیرش و اپلای دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری دارم اقدام میکنم، قصد مکاتبه برای اپلای دکتری دارم، در واقع میخواهم بورسیه تحصیلی نحوه ارتباط با دانشگاه. همچنین یک نمونه نامه درخواست فاند یا یک نمونه ایمیل به استاد برای اپلای دکتری

برای پذیرش و اپلای دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری دارم اقدام میکنم، قصد مکاتبه برای اپلای دکتری دارم، در واقع میخواهم بورسیه تحصیلی بگیرم، شرایط اپلای کانادا رو مطالعه کردم و هدفم این هست که استاد انتخاب کنم. یک راهنمایی دقیق نیاز دارم برای مکاتبه با استاد یا نحوه ارتباط با دانشگاه. همچنین یک نمونه نامه درخواست فاند یا یک نمونه ایمیل به استاد برای اپلای دکتری نیاز دارم.

با سلام و تشکر از پیام شما متقاضی عزیز،

مکاتبه با استاد/دانشگاه برای اپلای ارشد، ارشد مجدد، دکتری، فرصت تحقیقاتی

گاهی تا زمانیکه شما یک استاد راهنما برای خود پیدا نکنید نمی توانید بصورت رسمی اپلای کنید. گاهی هم برخی دانشگاه ها می گویند شما یک فرم  Express of Interest EOI تکمیل کرده و برای قسمت HDR دانشکده ارسال کنید و خود مسئول مربوطه رزومه شما را برای برخی اساتید ارسال می نماید و اگر کسی تمایل به کار با شما داشت برای شما Invitation to Apply ارسال می شود. در این حالت باید ریسرچ پروپوزال Research proposal خوبی داشته باشید. زمانیکه شما به مرحله اپلای رسمی رسیدید و استاد به شما تایید نهایی را داد، در حین پروسه اپلای از شما مکاتبات با استاد و یا فرم تایید استاد را می خواهند. لذا مکاتبات با استاد را از ایمیل خود حذف نکنید.

نمونه ایمیل به استاد برای اپلای دکتری

اگر بگوییم که در هر بار که قصد مکاتبه با استاد دارید از یک نامه جدید استفاده کنید و متن جدیدی بنویسید، قطعا حرف درستی نزده ایم چون خیلی ایده آل هست و بعضا به خاطر زمان بر بودن غیر ممکن به نظر میرسد. اما راهکار چیست؟ برای صرفه جویی در زمان چه فعالیت های روتینی میشود انجام داد که هم بتوانیم در زمان سریعتری برای تعداد بیشتری از اساتید ایمیل بفرستیم و هم اینکه ایمیل و مکاتبات ما تخصصی تر باشد؟

چک لیست مکاتبه اپلای

در نظر داشته باشیم که درصد موفقیت ایمیل فله ای به اساتید خیلی پایین هست.یکی از بهترین پیشنهاداتی که میتوان برای مکاتبات اپلای در نظر گرفت، رسیدن به یک بینش تجربی در خصوص ایمیل فرستادن هست. برای این منظور صحبت را خلاصه میکنم و خروجی ایده ها را در چند تیتر مفهومی به اطلاعتون میرسونم.

ـ حتما ایمیل ها را جداگانه بفرستید؛ یعنی یک ایمیل واحد را در یکبار برای 50 نفر ارسال نکنید.

ـ حتما اسم و فامیل استاد را در ابتدای ایمیل مخاطب قرار بدید.

ـ زمینه های کاری استاد یا همان ریسرچ اینترست ایشان را از پروفایل گوگل اسکالرشان پیدا کنید.

ـ بین ریسرچ اینترست استاد و رزومه خودتان پیوند برقرار کنید.

ـ حتما ذکر کنید که من مقالات شما را خوانده ام و بخصوص این مقاله با این عنوان نظرم را جلب کرده است؛ عنوان مقاله استاد را داخل کوتیشن در ایمیل ذکر کنید.

ـ هر چه دارید را ابتدا برای استاد نفرستید. در عوض فقط رزومه را در ارسال ایمیل های انبوه ارسال کنید و در انتها ذکر کنید که آماده ای اطلاعات تکمیلی بیشتر را ارسال کنید.

ـ تجربه نشان داده وقتی بتوانید با استادی به مدت بیش از 3 ماه ارتباط مکاتبه ای برقرار کنید یعنی شانس بسیار زیادی برای پذیرش و اپلای دارید. این شانس را حتی برای اپلای سال بعد هم حفظ کنید.

ـ از ایشان بخواهید که شما را در یکی از پروژه های فعلی اش دخیل کند.

ـ بهتر است در مکاتبه ها تاکید بر خود استاد باشد؛ شکل جالبی ندارد که در مکاتبات اول بخواهید که شما را به یک نفر دیگر معرفی کند؛ این نشان دهنده تعارض در مکاتبه شماست.

ـ در ایمیل های اول راجع به فاند و فول فاند شدن و حقوق پوزیشن سوال نکنید.

ـ اگر رزومه خوبی ندارید، میتوانید حتی در سابجکت ایمیل و مکاتبه تان اشاره کنید که درخواست من برای پذیرش سلف فاند هست.

4.2/5 - (20 امتیاز)