معدل ارشدم ۱۸ بود و ۲ تا ISI دارم یه کتابم شریکی ترجمه کردیم برای اپلای دانشگاه سیدنی استرالیا اقدام کردم ریسرچ پروپوزال خواستن طبق محورهای اصلی دانشگاه نوشتن رو شروع کردم اما از لحاظ ساختاری و استانداردی دچار سردرگمی ام، فرمت مناسبی ندارم وسواس زیادی به خرج دادم ولی با چندتا از استادها صحبت کردم و ریسرچ پلن رو که نشون دادم راضی نبودن شما چطور میتونید ساختار و فرمتی در اختیار بزارید برای نوشتن Research proposal میخوام تو این یکماه که فرصت دارم با ساختارها و فرمت ها علی لخصوص فرمت نوشتن ریسرچ پروپوزال پذیرش اپلای برای دانشگاه های استرالیا آشنا شم و شانس اپلای ام رو افزایش بدم. بیشتر به خاطر بورسیه و فاند که تعلق میگیره …

فرمت استاندارد نگارش ریسرچ پروپوزال اپلای

بله پیرو اینکه Phd-proposal سوالات رایج رو برای آموزش سایر دوستان در سایت قرار میده، سوال این دوست عزیز هم از این منظر قابل بحث هست که فرمت و ساختار استانداردی برای نوشتن Research plan یا Research proposal باید رعایت شه، الگوی منسجمی باید از سوی نگارنده در نظر گرفته شه که بتونه به واسطه اون پذیرش اپلای بگیره.

تعارض نمونه فرمت آماده ریسرچ پروپوزال با بروز نوآوری و خلق ایده

گرچه فرمت های از پیش تعیین شده تا حد زیادی نوآوری پژوهشگر یا اپلای کننده دانشگاه خارجی رو افزایش میده اما به هر حال افراد زیادی هم هستن که واقعا دید اولیه ای نیاز دارند. از همین رو در این بخش در پاسخ به خیل دوستانی که درخواست نمونه ریسرچ پروپوزال برای اپلای و فرمت پروپوزال اپلای دکتری را دارند، چند نمونه فرمت قرار میگیره و فرمت و آموزش یا پلن دیگری هم اگه بعدها فراهم شد در همین بخش قرار میگیره

با توجه به اینکه محتوا، بصورت روزانه و هفتگی به روز میشود، پیشنهاد میکنم این صفحه از سایت رو بوکمارک کنید در مرورگر سیستم تون و بعد مراجعه کنید مجددا..

پادکست آموزشی نحوه نوشتن ریسرچ پروپوزال اپلای

دانلود رایگان نمونه فرمت ریسرچ پروپوزال اپلای

Research proposal format

برای دانلود نمونه ها روی آیتم های زیر کلیک کنید

برای نوشتن Research proposal رشته معماری میتونید از نمونه فرمت زیر استفاده کنید:

فرمت ریسرچ پروپوزال اپلای دکتری پلی تکنیک میلان ایتالیا

برای نگارش ریسرچ پروپوزال دانشگاه های استرالیا میتونید از فرمت زیر کمک بگیرید:

نمونه ساختار و فرمت ریسرچ پروپوزال یا پروژه دکتری اپلای دانشگاه سیدنی استرالیا

اگه قصد نوشتن ریسرچ پروپوزال برای رشته های گروه هنر اعم از موسیقی، تئاتر، نقاشی و سینما دارید، نمونه فرمت ریسرچ پروپوزال زیر که مربوط به دانشگاه UCA انگلستان هست (University for the Creative Arts – UCA) میتونه بیس خوبی برای آشنایی با رویه نوشتن ریسرچ پروپوزال براتون فراهم کنه

فرمت ریسرچ پروپوزال اپلای دانشگاه یو سی ای هنر uca university applyabroad

نحوه نوشتن ریسرچ پروپوزال

Research proposal

تلاش برای اپلای امریکا یا هر کشور دیگه، وقتی بصورت فول فاند به ثمر میرسد که یک ریسرچ پروپوزال Research proposal کاربردی و نوآورانه تنظیم کنید. نحوه نوشتن ریسرچ پروپوزال به کرات در وب سایت پی اچ دی پروپوزال طرح شده است. برای آموزش های بیشتر با مقوله ریسرچ پروپوزال شما میتونید در گوگل عبارت نحوه نوشتن ریسرچ پروپوزال+Phd-proposal.com رو سرچ کنید. باید بدونیم که ساختار کلی ریسرچ پروپوزال اپلای دکتری، پست داک؛ Post Doctoral، ارشد (مستر)، از رویه ای خاص تبعیت میکنه که ارزیابی عیار و ارزش علمی اون طی یک چک لیست دانشگاهی ارزیابی میشه. ارزیابی ریسرچ پروپوزال اپلای به نحوه نوشتن اون از سوی متقاضی یا اپلیکنت بستگی داره که تصویر زیر برخی از معیارهای ارزشیابی رو نشون میده. متعاقبا، نوشتن ریسرچ پلن Research Plan هم از همین ریسرچ پروپوزال تبعیت میکنه که باید به امضای یک یا دو تن از اساتید شما رسیده باشه.

ارزیابی ریسرچ پروپوزال Research proposal اپلای ابرود
ارزیابی ریسرچ پروپوزال Research proposal اپلای ابرود

اهمیت فرمت و شکل ریسرچ پروپوزال

ببینید عزیزان، در مراحل نگارش ریسرچ پروپوزال، هدف داوران از درخواست نوشتن پروپوزال آزمودن توان علمی شماست؛ هدف الگو برداری نیست، غایت خواسته از شما این هست که بتوانند قوه علم و عملی و آموخته های شما را محک بزنند. بهترین حالت، گزینه ای هست که شما بتونید ایده هایی طرح کنید؛ شکل و فرمت در درجه دوم اهمیت است.

عزیزان، فرمت های خام فوق، جهت آشنایی هستند، سعی کنید ایده های شخصی خود را در نوشتن ریسرچ استادی و ریسرچ پلن به خرج دهید. نوآوری و ریسرچ گپ مهمترین عنصر یک اپلای آسان Easy Apply Abroad است.

فرمت نمونه ریسرچ پروپوزال برای سفارت

ریسرچ پروپوزالی که شما مینویسید ممکنه به دلایلی با پلن مرتبط با سفارت Embassy متفاوت باشه، به درخواست تعدادی از دوستان، یک نمونه فرمت ریسرچ پروپوزال Research proposal Sample format مرتبط با سفارت خانه در لینک زیر درج شده است. این فایل فقط یک فرمت خالی است.

Embassy required research plan format 

 

 

دانلود رایگان ریسرچ استیتمنت

Research Statement

دانلود نمونه research statement ریسرچ استیتمنت اپلای
همچنین میتوانید چند نمونه ریسرچ استیتمنت آموزشی دانلود کنید

دانلود نمونه ریسرچ پلن

شاید خیلی از ما که در مراحل اپلای هستیم، آشنایی دقیقی با تفاوت های موجود بین ریسرچ پروپوزال Research Proposal و ریسرچ پلن نداشته باشیم. ضمن اینکه بعضا ممکن است این دو به اشتباه یکسان در نظر گرفته شوند. تمایز قائل نشدن بین ریسرچ پروپوزال و ریسرچ پلن Research Plan ممکن است ضربه مهلکی به فرایند اپلای Apply Abroad Process ما وارد کند. گرچه در بسیاری از موارد ممکن است دانشگاه خارجی مقصد نمونه یا تمپلیت ریسرچ پروپوزال و همچنین ریسرچ پلن را برای دانلود روی سایت اپلای درج کرده باشد اما در خیلی از موارد هم فرمت Research Plan Format دقیقی تعریف نمیشود. از طرفی هم ممکن است بجای ریسرچ پروپوزال، تنها یک ریسرچ پلن از متقاضی اپلای درخواست شود. برای کمک به شما عزیزانی که در مراحل اپلای با این مشکلات دست و پنجه نرم میکنید و پیرو مسئولیت اجتماعی که وب سایت پی اچ دی پروپوزال احساس میکند، یک نمونه ریسرچ پلن Research Plan Sample Template برای دانلود از طریق (صفحه دانلود نمونه ریسرچ پلن اپلای) فراهم شده است. 

4.7/5 - (43 امتیاز)