آمریکا کارشناسی ارشد اپلای کنیم یا دکترا

برخی دوستان هم بر این منظور بوده اند که شرایط گرفتن فول فاند از آمریکا برای کارشناسی ارشد راحت تر هست یا دکتری؟ نظر به اینکه بخواهند مجددا دوره کارشناسی ارشد رو بخونن

آمریکا ارشد اپلای کنیم یا دکترا؟

سلام وقتتون بخیر امروز میخواهیم در این باره صحبت کنیم که برای کشور آمریکا باید برای کارشناسی ارشد اپلای کنیم یا دکترا؟

تحصیل در آمریکا در مقطع دکتری از تمایلات خیلی از دوستان بوده و خیلی از دوستان از میزان فاند دانشگاه های امریکا از پی اچ دی پروپوزال سوال پرسیدن؛ برخی دوستان هم بر این منظور بوده اند که شرایط گرفتن فول فاند از آمریکا برای کارشناسی ارشد راحت تر هست یا دکتری؟ نظر به اینکه بخواهند مجددا دوره کارشناسی ارشد رو بخونن ..

شرایط اپلای کارشناسی ارشد و دکتری در آمریکا

اپلای و پذیرش تحصیلی آمریکا نوشتن ریسرچ پروپوزال قوی قدم مهمی برای گرفتن پذیرش تحصیلی از آمریکاست

ببینید گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد نسبت به دکترا راحت تره اما فاند ها و سرمایه و پول ها و بورسیه هایی که وجود داره برای مقطع کارشناسی ارشد به مراتب کمتر از پولی هست که تو مقطع دکترا وجود داره این به این دلیل هست که اساتید دوست دارند که فاند و گرنت خودشونو خرج دانشجوی دکترا بکنن که در نهایت در واقع مقالات بیشتری رو چاپ خواهند کرد به همین خاطر اگر دارید در امریکا اپلای میکنید پیشنهاد ما این هست که بیشتر برای دکترا اپلای بکنید؛ میدونید که شما میتونید از کارشناسی هم برای دکترا اپلای کنید به صورت مستقیم؛ پس بیشتر اپلایتون رو برای دکترا انجام بدین و به تعداد محدودی رو برای ارشد اقدام کنید!! البته این موضوع رو از این جهت هم عرض کردم که خیلی از دوستان با وجود اینکه مقطع کارشناسی ارشد رو سپری کرده اند اما قصد تکرار این مقطع در خارج از کشور رو دارند.

وویس این مطلب را گوش کن

5/5 - (1 امتیاز)