رنکینگ دانشگاه های ترکیه ۲۰۲۰

Turkish Universities Ranking 2020

گرچه اقبال ها به اپلای فاند دکتری استرالیا، کانادا و آمریکا بسیار زیاد است، اما دوستان زیادی به دلیل مسافت کم مرزی علاقه به بورسیه ترکیه دارند که تیم پژوهشی PhD-proposal آماده همراهی در ارائه خدمات نگارش SOP، نگارش ریسرچ پروپوزال و طراحی رزومه تخصصی بورسیه دکتری ترکیه میباشد.

رده بندی و Ranking دانشگاه های ترکیه ۲۰۲۰

حدودا ۱۰ تا از دانشگاه های ترکیه در رنکینگ QS زیر ۱۰۰ هستند و بسیار از این دانشگاه ها مثل دانشگاه کوچ (koc University)، دانشگاه بیلکنت (Bilkent University) ،دانشگاه سابانجی (Sabancı Üniversitesi) دانشگاه فنی خاورمیانه (Middle East Technical University)  دانشگاه فنی استانبول (Istanbul Technical University) دانشگاه بغازیچی (Boğaziçi University Ranking) زیر ۷۰۰ دارند و این درحالی است که Rank دانشگاه تهران در QS2019 حدود ۷۰۰ بوده است یعنی  رنکینگ تمام این دانشگاه ها از دانشگاه تهران بالاتر است و ۱۰ دانشگاه زیر ۱۰۰۰ یک نمره خوبی است و همچنین ۲۱ دانشگاه که در ترکیه هستند و در Ranking QS فقط برای کشور های اروپایی و آسیایی میانه در این لیست وجود دارد. همچنین دانشگاه استانبول آیدین Rank 251 در کشور های اروپایی و آسیای میانه.

بنابراین اگر دقت به Ranking بین‌المللی کنیم مشاهده میکنیم که بسیاری از دانشگاه های خوب در این لیست جای دارند و بسیاری از دانشگاه های ترکیه از نظر بین‌المللی سازی و توجه به آموزش عملی خیلی مفید فعالیت می‌کنند و درحال پیشرفت هستند. لذا اگر قصد بورسیه دکتری ترکیه ۲۰۲۱ – ۲۰۲۲ Turkish Scholarship 2021 داریم میتونیم روی دانشگاه های ترکیه هم حساب کنیم. گرچه اقبال ها به اپلای فاند دکتری استرالیا، کانادا و آمریکا بسیار زیاد است، اما دوستان زیادی به دلیل مسافت کم مرزی علاقه به بورسیه ترکیه دارند که تیم پژوهشی PhD-proposal آماده همراهی در ارائه خدمات نگارش SOP، نگارش ریسرچ پروپوزال و طراحی رزومه تخصصی بورسیه دکتری ترکیه میباشد.

Apply Abroad PhD Research Proposal