تقریبا از دو ماه پیش شرایط اپلای برای کارشناسی ارشد از دانشگاه های کانادا و شانس پذیرش را مرور میکردم، هزینه اپلای کانادا برام اول خیلی زیاد بود اما صحبت کردم قرار شد که اپلیکیشن فی را ویو کنم، فکر میکردم راحت ترین دانشگاه ها بیشتر ایتالیا و ترکیه و نروژ باشند اما الان شانس های پذیرش خوبی پیدا کردم که صفر تا صد اپلای را بتونم با هزینه خیلی کمی هندل کنم.
اونچه که الان به مشکل برخوردم این هست که شرایط اپلای برای فوق لیسانس دانشگاه های کانادا چه هست و چه تفاوت هایی برای کارشناسی ارشد امریکا دارند؟
همچنین لیست دانشگاه های کانادا برای اپلای و تحصیل رایگان یا همراه با فاند و بورسیه تحصیلی میخواستم بدونم.
همچنین برای تحصیل در کانادا آیا با مدرک آیلتس هم میشه اقدام کرد؟

اپلای کانادا چیست؟

در خصوص اپلای و مهاجرت تحصیلی به کانادا باید گفت که با مکاتبه و پیگیری میتونید ویو اپلیکیشن فی اپلای رو درخواست کنید که معمولا در 70 درصد مواقع قبول میکنن.
درباره راحت ترین دانشگاه ها، بیشتر به رزومه بستگی داره و پر شدن پوزیشن ها و اینکه استادی پوزیشن خالی داشته باشن و شما بتونید سریعتر از دیگران اقدام کنید برای پوزیشن ها و نوع ارتباطات شما هم خیلی مهمه؛ از طرفی مدارک هم نقش مهمی ایفا میکنند. چون خیلی از اپلیکنت ها مدارکی مثل ریکامندیشن لتر و بخصوص نوشتن research proposal را به مراحل آخر اپلای شون منتهی می کنند که این خیلی ریسکی هست و ممکنه همه چیز رو خراب کنه .
در زمینه اپلای کارشناسی ارشد یا Master کانادا یا امریکا میشه گفت که بستگی به عوامل متعددی داره که رنکینگ دانشگاه ها هم خیلی مهمه و نوع رزومه تان. اما عواملی مثل زمان اپلای و ددلاین ها، کسی که به شما ریکام میده، نوع مکاتبه با استاد یا دانشگاه، کیفیت ریسرچ پروپوزال و نحوه نگارش اون می تونن اپلای راحت تری براتون فراهم کنند؛ حال چه بخواید برای امریکا اپلای کنید و یا کانادا
اما در مورد مدرک زبان آیلتس یا تافل باید گفت که بیشتر دانشگاه ها هر دو رو میپذیرند اما میزان نمرات و درجه اونها مهمه. مثلا ممکنه در یک دانشگاه حتما مهارت speaking بالای 26 بخواهند از شما و یا رایتینگ بالای 25

لیست دانشگاه های کانادا برای اپلای

آگاهی از لیست دانشگاه های کانادا برای اپلای و پذیرش آسان تر کمک بزرگی است و زمان را ذخیره می کند. در این بخش از وب سایت پی اچ دی پروپوزال، لیست جامعی از دانشگاه ها فراهم شده که میتوانید با کلیک روی هر آیتم، وارد سایت اصلی دانشگاه ها شده و از پوزیشن های اپلای و پروگرم های پذیرش تحصیلی و ددلاین ها آگاه شوید.

 

University of Western Ontario

اپلای دانشگاه وسترن انتاریو
سایت دانشگاه

University of British Columbia

بورسیه دانشگاه بریتیش کلمبیا
سایت دانشگاه

University of Alberta

اپلای دانشگاه آلبرتای کانادا
سایت دانشگاه

University of Ottawa

بورسیه دانشگاه اتاوا کانادا
سایت دانشگاه

University of Toronto

دانشگاه تورنتو کانادا
سایت دانشگاه

University of Waterloo

اپلای دانشگاه واترلو کانادا
سایت دانشگاه

McMaster University

فاند و ددلاین های دانشگاه مک مستر
سایت دانشگاه

Université de Montréal

دانشگاه مونترال کانادا
سایت دانشگاه

University of Queen's Canada

اپلای دانشگاه کویینز کانادا
سایت دانشگاه

We Help You prepare Research Proposal Statement of Purpose Cover Letter Curriculum Vita CV  IELTS - TOEFL online courses Research Plan for a brilliant apply abroad

5/5 - (3 امتیاز)