زمان اپلای دانشگاه های کانادا

زمانبندی اپلای دانشگاه با SOP-CV-RESEARCH PROPOSAL-TOEFL-IELTS

برنامه ریزی برای اپلای و اطلاع از شرایط اپلای دکتری دانشگاه و ددلاین زمانی آن اهمیت زیادی دارد. در این مطلب برنامه زمانی اپلای برای آماده سازی مدارک توضیح داده شده

شما باید بدانید که برای چه زمانی باید اپلای بکنید. دو ترم وجود دارد که می توان برای آن اپلای کرد: Fall (پاییز) یا Spring (بهار) که در بعضی از دانشگاه ها به ترم Winter (زمستان) شناخته می­ شود. ترم پاییز مثل ایران در حدود ماه مهر شروع می شود، معمولاً ماه September و گاهاً در  بعضی از دانشگاه ها ماه August شروع می شود. ترم زمستان یا بهار هم در ماه January شروع می شود. شما اگر بخواهید برای ترم پاییز اقدام بکنید که به نظر می رسد بهترین کار هست که برای این ترم اقدام شود زیرا شانس به مراتب بیشتر از ترم زمستان یا بهار می باشد.

برنامه ریزی زمانی اپلای دانشگاه های خارجی
برنامه ریزی زمانی اپلای دانشگاه های خارجی

زمانبندی و برنامه ریزی زمانی اپلای دانشگاه های کانادا

به طور کلی تقریباً یک سال قبل از شروع تحصیل کارهای شما باید شروع شود. مثلاً اگر برای پاییز ۲۰۲۰ قصد شروع تحصیل را دارید، با توجه به شرایط کرونا باید مدارکتان را از الان جمع کنید و امتحان های زبان مثل TOEFL یا IELTS که فرقی نمی کند کدام یک از این دو را انتخاب کنید و تقریباً هر دوی این آزمون ها را تقریباً همه دانشگاه های کانادا قبول دارند به همین دلیل نیاز به نگرانی خاصی نیست. انتخاب شما برای آزمون زبان منوط به راحتی شما به نحوه هر یک از این دو نوع آزمون می باشد و بعد برای آن بخوانید. مرحله بعد که در حال آمادگی برای آزمون آیلتس یا تافل هستید باید خود را برای مکاتبات آماده بکنید. تهیه SOP – CV، توصیه نامه ها، و نوشتن ریسرچ پروپوزال هم از اساسی ترین ابعاد آمادگی شما در طول برنامه ریزی های زمانی آمادگی برای اپلای است. در ایام آمادگی برای اپلای، حتما در خصوص نوشتن Research proposal اپلای، هم محور بودن ایده های شما با استاد و اینکه محور موضوعی ریسرچ پلن تان با تحقیقات و رزومه گوگل اسکولار استاد یا اساتید و مدیران دانشکده هم راستا باشد بررسی های دقیق را انجام دهید.

 

Apply Abroad PhD Research Proposal