اپلای روانشناسی آلمان مجارستان

راهنمای اپلای دکتری روانشناسی آلمان ـ مجارستان

فول فاند روانشناسی پوزیش دکترا 2021-2022-راهنمای بازار کار روانشناسی در خارج از کشور؛ نوشتن ریسرچ پروپوزال آلمان ـ مجارستان ویژه روانشناسی

راهنمای اپلای دکتری روانشناسی آلمان ـ مجارستان

(صفحه حاضر در پاسخ به سوال یکی از متقاضیان ارجمند سایت طرح شده است)

چگونه از دانشگاه های آلمان پذیرش بگیریم

معدل لیسانسم بین ۱۵ تا ۱۶ بوده ، دو سال گپ تحصیلی دارم، آیلتس ۷ و نیم دارم و رزومه ام شامل ۲ مقاله ISI هست و یک کتاب هم شریکی ترجمه کردیم ولی اسم سوم هستم. الان دنبال پوزیش دکتری در آلمان یا مجارستان هستم (به دلایل شخصی)، قصد دارم فول فاند روانشناسی بگیرم. یکی از دوستانم که خودشون بورسیه روانشناسی دانشگاه هاروارد هستن رشته روانشناسی رو برای مهاجرت تحصیلی و گرفتن فول فاند پیشنهاد کردند. گرایشم در روانشناسی لیسانس بالینی بوده و در دانشگاه اصفهان که یکی از بهترین دانشگاه های برای رشته روانشناسی در ایران بوده تحصیل کردم از اساتیدم آقای احمدی، ملک و عابدی بودند.
الان میخواستم بدون اولا آیا میتونید یک دانشگاه و یا استاد بهم معرفی کنید که بتونم مکاتبه کنم برای اپلای و فاند؛ حالا فرقی نمیکنه آلمان یا مجارستان باشه. مهمتر اینکه برای نوشتن ریسرچ پروپوزال چطور میتونم اقدام کنم؟ راهنمای اپلای کامل در این خصوص موجب تشکر است ..

در پاسخ:

تحلیل نمره آیلتس اپلای

نمره آیلتس شما برای دانشگاه های آلمان و مجارستان مناسب هست، حتی با آیلتس ۷ هم میتونید اپلای کنید برای فول فاند روانشناسی

تحلیل رزومه مقاله ISI – کتاب

ترجمه کتاب حتی با وجود اینکه نفر سوم هستید میتونه تاثیر خیلی خوبی در اپلای تون داشته باشه؛ این امر اگر در راستای رزومه پژوهشی استاد (در دانشگاه های استاد محور) باشد؛ تاثیر مضاعف داره؛ مقالات ISI شما با در نظر گرفتن ایمپکت فکتور و محل چاپ؛ اگر ژورنال مورد تایید دانشگاه مقصد اپلای باشه و جزء ژورنال های زرد نباشه قطعا تاثیر مثبت داره؛ حتی در موارد زیادی اپلای بدون مقاله یا با یک مقاله هم صورت میگیره

پیشنهاد استاد برای اپلای روانشناسی اروپا

برای اپلای دکتری روانشناسی کشور مجارستان (دانشگاه بوداپست؛ Eötvös Loránd University, Budapest)، یکی از پروفایل هایی که در حال حاضر برای سال ۲۰۲۱ دانشجوی با فول فاند میپذیرند را میتونید در اینجا: (اپلای دکتری روانشناسی مجارستان) بیابید. لینک استاد یا دانشگاهی در آلمان که دانشجوی دکتری PHD فول فاند بپذیرند متعاقبا در سایت قرار میگیره.. (این لینک نمونه ای برای راهنمای اپلای دکتری روانشناسی است؛ ممکن است اعتبار پذیرش تمام شود یا بسته به اینکه موقعیت دانشجو و ریسرچ پلن نوشته شده تا چه اندازه داری قوت باشد، پذیرش متفاوت باشد)

استاد اپلای فول فاند دکتری روانشناسی اروپا
پیشنهاد استاد اپلای فول فاند دکتری روانشناسی اروپا

 

بازار کار روانشناسی در خارج از کشور

بازار کار روانشناسی در خارج از کشور، با توجه به اینکه بنده (نگارنده این صفحه)، در کشور آلمان PhD روانشناسی تحصیل کردم، دقیقا بستگی به این داره که شما به عنوان یک فرد خارجی، از نظر تطبیق با فرهنگ، زبان، عادات، سنن و نوع مدرنیسم و رگه های شخصیتی ساکنین منطقه چقدر ممتاز باشید. درک افراد، بخصوص وقتی در گرایش بالینی قصد اپلای و ادامه تحصیل دارید اهمیت زیادی دارد.

طبعا چون بحث روانشناسی و مشاوره هست این قضیه مهم میشه؛ ممکنه در اپلای گرفتن در دیگر رشته ـ دانشگاههای آلمان مانند مدیریت بازرگانی، بازاریابی، صنایع، هوافضا، متالورژی، مکاترونیک، مهندسی کامپیوتر و مانند این که در گروه اپلای پی اچ دی پروپوزال خدمات این رشته ها هم ارائه میشه، اصلا نیازی به حساسیت های رشته های انسانی وجود نداشته باشه؛ گرچه این مهم، در رشته هایی نظیر معماری هم تا حدی دخیل هست و شناخت فرهنگ، زیست بوم و رویه های انسانی حاکم بر محیط زیست و علایق هنری در اپلای رشته معماری هم دخیل میشه؛ به همین دلیل هست که اپلای معماری در کشورهایی نظیر ایتالیا و اسپانیا با سیالیت بیشتری صورت میگیره ..

توصیه نامه و ریکام از اساتید

دوست عزیزی که به نام اساتید اشاره داشتند میتونن در بخش توصیه نامه و ریکام از اساتید کمک بگیرند.

نوشتن ریسرچ پروپوزال آلمان ـ مجارستان

ادیت ریسرچ پروپوزال اپلای

در خصوص نگارش ریسرچ پروپوزال Research proposal باید گفت که قبل از انتخاب استاد یا دانشگاه مقصد، بهتره شروع به نوشتن ریسرچ پلن یا ریسرچ پروپوزال نکنید. چون اساسا ریسرچ پلن رو باید طبق ایده های غالب بر رزومه پژوهشی اساتید یا حتی مدیر گروه دانشکده طرح کنید. فرقی نمیکنه شما بخواید آلمان، مجارستان، استرالیا یا امریکا اپلای کنید؛ این قضیه در غالب موارد مصداق پیدا میکنه؛ مگر اینکه با رزومه ای خیلی قوی، مقالات محوری مشخص و نمره آیلتس یا تافل بالا بخواید طبق ریسرچ پلنی که خودتون میخواید بنویسید، دنبال پیدا کردن پوزیشن و فاند باشید که این هم درسته؛ گرچه در این مورد هم احیانا ریسرچ پلن و Research survey شما نیاز به ریوایز و ادیت ریسرچ پروپوزال خواهید داشت.

2.7/5 - (3 امتیاز)